KREDS 11's
JULEMIXSTÆVNE
19-12-1999

RESULTATLISTE

Nr.:

Damespiller:

 

Herrespiller:

 

Kegler:

1

Eva Kristensen

Grøndal

Erik Reimer

Grøndal

1.229

2

Lisbeth Andersen

Sporvejene

Karl-Aage Pedersen

Sporvejene

1.224

3

Ghita H. Møller

Sporvejene

Carsten Jørgensen

Sporvejene

1.203

4

Heidi Henriksen

Rossini

Jesper Henriksen

Sundby

1.193

5

Dorthe Bierregaard

Sundby

Willy Pedersen

Sundby

1.191

6

Sylvia Krasznai

Sundby

Michael Sørensen

Sundby

1.182

7

Norlita Poulsen

Eagle

Alfredo Santos

Eagle

1.151

8

Isa Bermann

Lyngby

Gert Engelhardt

BK Split

1.150

9

Linda Jørgensen

KBK 1940

Kay Larsen

KBK 1940

1.143

10

Tina Soriano

Magic Striker

Oskar Navarro

Magic Striker

1.135

11

Susanne Andersen

Søborg BK

Karl-Olaf Friis

Søborg BK

1.134

12

Marie Fabricius

VBI/Valby

Lasse Larsson

VBI/Valby

1.132

 

 

 

 

 

 

13

Anita Valera

Eagle

Manuel Damasco

Eagle

1.131

14

Erlinda Santos

Magic Striker

Alex Abundo

Magic Striker

1.130

15

Anne-Sofie Ardal

BK Hook

Tim Redke

BK Hook

1.130

16

Margit Reimer

Grøndal

Zülfi Aydogmus

Grøndal

1.123

17

Grethe Hardt

Jackpot

Jacob Boysen

Jackpot

1.118

18

Britt Brøndsted

Sisu

Finn Nielsen

Sisu

1.117

19

Bente Makholm

Søborg BK

Leif Makholm

Søborg BK

1.114

20

Bodil Johansen

BK 77

Rudi Sambleben

BK 77

1.112

21

Henrietta Pham

Magic Striker

Joselito Gales

Magic Striker

1.110

22

Kirsten Petersen

Sundby

Per Ploug

Sundby

1.110

23

Lone Hendriksen

Søborg BK

Jørn Johansen

Søborg BK

1.107

24

Lotte Burmann

Politiet IF

Jonas Dannerfjord

Politiet IF

1.097

25

Susanne Nielsen

GBK

Tom S. Hansen

GBK

1.095

26

Gerda Rasmussen

BBK 73

Shiraz Dar

BBK 73

1.093

27

Susanne Benche

BK Hook

Arne Benche

BK Hook

1.088

28

Gurli Boysen

GBK

Vagn Jensen

Søborg BK

1.084

29

Konny Ploug

Sundby

Finn Petersen

Pondus

1.082

30

Hanne Vorborg

Sporvejene

Hubert Vorborg

Sporvejene

1.078

31

Inge Schorlemmer

BBK 73

Arne Schorlemmer

BBK 73

1.073

32

Annie Engelhardt

BK Split

Tom Nemming

Søborg BK

1.071

33

Tove Bakke

Jackpot

Keld Andersen

Jackpot

1.070

34

Tove Alberg

Joker

Knud Hartvig

Joker

1.067

35

Pia Thomsen

BK 77

Bent Thomsen

BK 77

1.062

36

Grace Holm

Eagle

Felipe Damasco

Eagle

1.054

37

Iben Pedersen

Sundby

Martin Wenzel

Cph. Sharks

1.053

38

Mona Carlsen

Partner

Allan Grandahl

Partner

1.050

39

Inge Andersen

Partner

Karl-Ejner Andersen

Partner

1.043

40

Judith Gjermandsen

Sundby

Ole G. Nielsen

BK 77

1.043

41

Ruth Barcelli

ØSK

Steen Barcelli

BK Split

1.041

42

Irene Petersen

Jackpot

Michael T. Petersen

Sporvejene

1.038

43

Jette Bøgh

Søborg BK

Paul Hansen

Søborg BK

1.028

44

Sally Sørensen

Eagle

Knud Erik Bredahl

Eagle

1.025

45

Doris K. Hansen

Sporvejene

Egon Grøndahl

Sporvejene

1.022

46

Lise Klitte

Partner

Søren Hamberg

Partner

1.017

47

Laila Christensen

Sporvejene

Søren Christensen

Sporvejene

1.012

48

Jytte Holm

BK 77

Kaj Holm

BK 77

1.009

49

Mona Nielsen

LK

Ove Svensson

LK

1.006

50

Winnie Løfqvist

Danisco

Kim Løfqvist

Trotterne

1.000

51

Merete Dannerfjord

Politiet IF

Alf Dannerfjord

Politiet IF

995

52

Jytte Schelde

World Club

Andreas Schelde

World Club

994

53

Hanalie Reyes

Eagle

Wilfredo Reyes

Eagle

985

54

Celerina Madsen

Magic Striker

Lauro Abundo

Magic Striker

975

55

Lis Erdmann

BK 77

Jan Erdmann

BK 77

970

56

Rita Pedersen

Lyngby

Gøsta Bøie

Lyngby

959

57

Charlotte Barcelli

BK Split

Michael Haugsted

BK Split

959

58

Oda Weltz

Søborg BK

Erik Nørgaard

Søborg BK

953

59

Birgit Wriedt

Vestegnens

Tommy Johansen

Politiet IF

947

60

Sonja Nordahl Eggert

Sporvejene

Hans Jørgen Eggert

Sporvejene

933

61

Naomi Madsen

World Club

Georg Jensen

World Club

930

62

Anne Pedersen

LK

Karlo Pedersen

LK

929

63

Lenita Jensen

Eagle

Jørgen Jensen

Eagle

925

64

Grethe Poulsen

BBK 73

Poul Poulsen

BBK 73

923

65

Elisabeth Jacolbe

Magic Striker

Dennis Jacolbe

Magic Striker

915

66

Melanie Damasco

Eagle

Philip Santos

Eagle

914

67

Yolanda Abundo

Magic Striker

Walter Navarro

Magic Striker

902

68

Anne Johansen

Politiet IF

Niels Peder Jensen

Vestegnens

886

69

Annette Dar

BBK 73

John Jønsson

BBK 73

875

70

Mona Storgaard

BBK 73

Børge Jensen

BBK 73

873

71

Helle Møller

Sundby

Jan Mortensen

Sundby

864

72

Susan

FB

Benny Bermann

Novo

861

73

Helen Poblete

Magic Striker

Jaime Soriano

Magic Striker

821

74

Karen Olsson

World Club

Jørgen Olsson

World Club

797

75

Kis Olsen

World Club

Benny Olsen

World Club

757

 

 

 

 

 

 

Der var indkøbt præmier til de 9 bedst placerede par i form af brugsting. Men på grund af den store tilslutning fik de næste 3 par startgebyret tilbage. Herudover var der indkøbt præmier til 4 skjulte resultater. Disse gik i år til de par, der havde lavet flest 7'ere (i 1. slagene). Vinderne her blev:

 

 

 

 

 

7'ere

 

Melanie Damasco

Eagle

Philip Santos

Eagle

20

 

Grethe Hardt

Jackpot

Lasse Larsson

VBI/Valby

17

 

Sonja Nordahl Eggert

Sporvejene

Hans Jørgen Eggert

Sporvejene

17

 

Anne Johansen

Politiet IF

Tommy Johansen

Politiet IF

16

 

 

 

 

 

 

Da vi sad og talte 7'ere, var der et hold som skilte sig særligt ud. Antallet lå på mellem 4 og 11 for den største del af holdene. Kun et hold havde mindre end 4, nemlig: 

 

Inge Schorlemmer

BBK 73

Arne Schorlemmer

BBK 73

1

Som fik en bon, som kunne indløses i baren. 

Øvrige resultater, hvor en af spillerne er højere placeret på resultatlisten. 

 

Damespiller:

 

Herrespiller:

 

Kegler:

 

Sylvia Krasznai

Sundby

Mogens Matthiessen

Sporvejene

1.173

 

Dorthe Bierregaard

Sundby

Egon Grøndahl

Sporvejene

1.161

 

Iben Pedersen

Sundby

Willy Pedersen

Sundby

1.132

 

Dorthe Bierregaard

Sundby

Martin Wenzel

Cph. Sharks

1.122

 

Heidi Henriksen

Rossini

Jesper Agerbo

Sporvejene

1.113

 

Gina Navarro

Magic Striker

Oskar Navarro

Magic Striker

1.112

 

Gurli Boysen

GBK

Karl-Olaf Friis

Søborg BK

1.103

 

Susanne Benche

BK Hook

Tim Redke

BK Hook

1.098

 

Annie Engelhardt

BK Split

Gert Engelhardt

BK Split

1.093

 

Susanne Andersen

Søborg BK

Flemming Jensen

Søborg BK

1.090

 

Britt Brøndsted

Sisu

Jesper Agerbo

Sporvejene

1.085

 

Laila Christensen

Sporvejene

Per Ploug

Sundby

1.081

 

Marie Fabricius

VBI/Valby

Peter Mortensen

Flintstone

1.078

 

Sylvia Krasznai

Sundby

Willy Pedersen

Sundby

1.078

 

Bodil Johansen

BK 77

Karsten Kristensen

BK 77

1.068

 

Konny Ploug

Sundby

Jim Gjermandsen

Sundby

1.065

 

Henrietta Pham

Magic Striker

Lauro Abundo

Magic Striker

1.063

 

Bente Makholm

Søborg BK

Allan Krasznai

Sundby

1.061

 

Sonja Nordahl Eggert

Sporvejene

Per Ploug

Sundby

1.057

 

Lone Hendriksen

Søborg BK

Tom Nemming

Søborg BK

1.055

 

Susanne Andersen

Søborg BK

Leif Makholm

Søborg BK

1.052

 

Bente Makholm

Søborg BK

Karl-Olaf Friis

Søborg BK

1.052

 

Isa Bermann

Lyngby

Rudi Sambleben

BK 77

1.051

 

Mona Carlsen

Partner

Søren Hamberg

Partner

1.047

 

Helle Møller

Sundby

Per Ploug

Sundby

1.045

 

Gina Navarro

Magic Striker

Alfredo Santos

Eagle

1.044

 

Gurli Boysen

GBK

Per Johansson

Lyngby

1.042

 

Iben Pedersen

Sundby

Allan Krasznai

Sundby

1.042

 

Annie Engelhardt

BK Split

Paul Hansen

Søborg BK

1.041

 

Margit Reimer

Grøndal

Erik Reimer

Grøndal

1.041

 

Anne-Sofie Ardal

BK Hook

Arne Benche

BK Hook

1.028

 

Konny Ploug

Sundby

Per Ploug

Sundby

1.028

 

Judith Gjermandsen

Sundby

Jim Gjermandsen

Sundby

1.027

 

Tina Soriano

Magic Striker

Joselito Gales

Magic Striker

1.026

 

Oda Weltz

Søborg BK

Leif Makholm

Søborg BK

1.020

 

Eva Kristensen

Grøndal

Zülfi Aydogmus

Grøndal

1.020

 

Sylvia Krasznai

Sundby

Leif Makholm

Søborg BK

1.019

 

Sylvia Krasznai

Sundby

Allan Krasznai

Sundby

1.019

 

Gerda Rasmussen

BBK 73

John Jønsson

BBK 73

1.016

 

Konny Ploug

Sundby

Egon Grøndahl

Sporvejene

1.016

 

Henrietta Pham

Magic Striker

Jimmy Soriano

Magic Striker

1.008

 

Kirsten Petersen

Sundby

Finn Petersen

Pondus

1.004

 

Tina Soriano

Magic Striker

Dennis Jacolbe

Magic Striker

1.002

 

Jette Bøgh

Søborg BK

Gert Engelhardt

BK Split

993

 

Erlinda Santos

Magic Striker

Wilfredo Navarro

Magic Striker

984

 

Jocelyn Abundo

Magic Striker

Alex Abundo

Magic Striker

983

 

Henrietta Pham

Magic Striker

Jesse Soriano

Magic Striker

983

 

Annie Engelhardt

BK Split

Michael Haugsted

BK Split

979

 

Norlita Poulsen

Eagle

Gil

Eagle

979

 

Bente Makholm

Søborg BK

Flemming Jensen

Søborg BK

975

 

Annette Dar

BBK 73

Shiraz Dar

BBK 73

975

 

Jette Bøgh

Søborg BK

Tom Nemming

Søborg BK

968

 

Rita Pedersen

Lyngby

Tom S. Hansen

GBK

962

 

Lone Hendriksen

Søborg BK

Flemming Jensen

Søborg BK

961

 

Grace Holm

Eagle

Knud Erik Bredahl

Eagle

961

 

Tina Soriano

Magic Striker

Jerome Soriano

Magic Striker

959

 

Tina Soriano

Magic Striker

Walter Navarro

Magic Striker

951

 

Hanne Vorborg

Sporvejene

Mogens Matthiessen

Sporvejene

951

 

Jette Bøgh

Søborg BK

Jørn Johansen

Søborg BK

943

 

Lise Klitte

Partner

Allan Grandahl

Partner

943

 

Grethe Hardt

Jackpot

Lasse Larsson

VBI/Valby

941

 

Lenita Jensen

Eagle

Wilfredo Reyes

Eagle

940

 

Gina Navarro

Magic Striker

Wilfredo Navarro

Magic Striker

929

 

Inge Andersen

Partner

Jan

Partner

919

 

Sally Sørensen

Eagle

Joselito Gales

Magic Striker

915

 

Yolanda Abundo

Magic Striker

Lauro Abundo

Magic Striker

903

 

Birgit Wriedt

Vestegnens

Niels Peder Jensen

Vestegnens

892

 

Michelle Cabalza

Magic Striker

Joselito Gales

Magic Striker

885

 

Gurli Boysen

GBK

Tom S. Hansen

GBK

875

 

Anne Johansen

Politiet IF

Tommy Johansen

Politiet IF

861

 

Michelle Cabalza

Magic Striker

Alex Abundo

Magic Striker

834

 

Hanalie Reyes

Eagle

Jørgen Jensen

Eagle

822


Senest opdateret 21-12-99
Af Lisbeth Andersen