Kreds 11's julestævne den 16. december 2001
RESULTATLISTE
Nr.: Damespiller: Herrespiller: Kegler:
1 Iben Pedersen Team Millennium Lasse Linnemann Team Millennium 1.265
2 Konny Ploug Team Millennium Michael Petersen Sporvejene 1.227
3 Anne Sofie Ardal BK Hook Tim Redke BK Hook 1.219
4 Dorthe Bierregaard Team Millennium Willy Pedersen Team Millennium 1.194
5 Sylvia Krasznai Team Millennium Peter Hallgren Fakse Ladeplads 1.176
6 Susanne Andersen Søborg BK Erik Nørgaard Søborg BK 1.166
7 Linda Jørgensen KBK 1940 Kay Larsen KBK 1940 1.157
8 Grace Holm Eagle Lars Kjølhede Sundby 1.128 28 x
9 Lisbeth Tiedjen CKC Preben Ruskov CKC 1.128 26 x
10 Bente Kofoed CKC Torben Nielsen CKC 1.122
11 Pia Thomasen Center Bent Thomasen Center 1.116
12 Lisbeth Andersen Sporvejene Mogens Matthiessen Sporvejene 1.113
12 Gia Rytkønen Cph. Sharks Keld Mortensen Cph. Sharks 1.113
14 Lis Andersen Smut 79 Per Ploug Team Millennium 1.109
15 Bodil Johansen Center Karsten Kristensen BK 77 1.104
16 Tina Soriano Magic Striker Dennis Jacolbe Magic Striker 1.097
17 Suzann Møller MBC 98 Preben Seerup MBC 98 1.093
18 Katja Rytkønen Cph. Sharks Benny Nielsen Cph. Sharks 1.090
19 Gurli Lyndgaard Jackpot Lasse Larsson BK Split 1.084
20 Susanne Benche BK Hook Arne Benche BK Hook 1.065
21 Birthe Petersen Køge 75 Svend Karlsen Køge 75 1.053
22 Doris Hansen Sporvejene Egon Grøndahl Sporvejene 1.043
23 Ann-Mary Henriksen Trotterne Ole Henriksen Trotterne 1.037
24 Annigrete Nielsen HBK Kurt Nielsen HBK 1.035
25 Sonja Nordahl Eggert Smut 79 Hans Jørgen Eggert Sporvejene 1.031
26 Oda Weltz Søborg BK Paul Hansen Søborg BK 1.031
27 Susanne Olesen Cph. Sharks H. H. Kofod Cph. Sharks 1.029
28 Ghita Møller Sporvejene Carsten Jørgensen Sporvejene 1.026
29 Margit Reimer Grøndal Erik Reimer Grøndal 1.011
30 Crisanta Reyes Magic Striker Mark Dicay Magic Striker 1.004
31 Jette Bøgh Søborg BK Tom Nemming Søborg BK 1.002
32 Inge Schorlemmer BBK 73 Arne Schorlemmer BBK 73 991
33 Jytte Lillesøe Fakse Ladeplads Peter Lillesøe Fakse Ladeplads 982
34 Birgit Wriedt PI Niels Peder Jensen PI 980
35 Norlita Poulsen Eagle Alfredo Santos Eagle 979
36 Anita Valera Eagle Vivencio Valesquez Eagle 976
37 Jytte Holm BK 77 Kai Holm BK 77 972
38 Judith Gjermandsen Sundby Kim Andersen Sundby 971
39 Inger Sørensen Kastrup Finn Petersen Kastrup 960
40 Jytte Kirk Poulsen BK Split Torleif Poulsen BK Split 943
41 Laila Olsen BBK 73 Flemming Olsen BBK 73 925
42 Jocelyn Abundo Magic Striker Delfin Jacolbe Magic Striker 917
43 Karin Andersen Team Millennium Allan Krasznai Team Millennium 901
44 Sally Sørensen Eagle Gill Jumawan Eagle 888
45 Elizabeth Jacolbe Magic Striker Jerome Soriano Magic Striker 886
46 Irene Petersen Jackpot Erik Christiansen Jackpot 884
47 Anne Johansen PI Tommy Johansen PI 866
48 Bettina Scheldt Magic Striker Joselito Gales Magic Striker 848
Der var indkøbt præmier til de 9 bedst placerede par i form af brugsting.
           
Herudover var der indkøbt præmier til 3 skjulte resultater. Disse gik i år til de par, der havde
lavet flest 6'ere. Vinderne her blev:
6'ere
1 Crisanta Reyes Magic Striker Mark Dicay Magic Striker 8 17x
2 Elizabeth Jacolbe Magic Striker Jerome Soriano Magic Striker 8 13x
3 Oda Weltz Søborg BK Hubert Vorborg Sporvejene 7 17x
           
Øvrige resultater, hvor en af spillerne er højere placeret på resultatlisten.
Damespiller: Herrespiller: Kegler:
Irene Petersen Jackpot Michael Petersen Sporvejene 1.160
Konny Ploug Team Millennium Per Ploug Team Millennium 1.155
Sylvia Krasznai Team Millennium Benny Nielsen Cph. Sharks 1.138
Susanne Andersen Søborg BK Paul Hansen Søborg BK 1.108
Bente Kofoed CKC Preben Ruskov CKC 1.102
Sylvia Krasznai Team Millennium Per Ploug Team Millennium 1.098
Sylvia Krasznai Team Millennium Mogens Matthiessen Sporvejene 1.093
Gurli Lyndgaard Jackpot Willy Pedersen Team Millennium 1.089
Gia Rytkønen Cph. Sharks Benny Nielsen Cph. Sharks 1.081
Pia Thomasen Center Karsten Kristensen BK 77 1.079
Sylvia Krasznai Team Millennium Kay Larsen KBK 1940 1.073
Karin Andersen Team Millennium Per Ploug Team Millennium 1.071
Dorthe Bierregaard Team Millennium Egon Grøndahl Sporvejene 1.071
Suzann Møller MBC 98 Kurt Nielsen HBK 1.068
Susanne Olesen Cph. Sharks Benny Nielsen Cph. Sharks 1.055
Katja Rytkønen Cph. Sharks Walter Navarro Magic Striker 1.054
Gia Rytkønen Cph. Sharks H. H. Kofod Cph. Sharks 1.054
Birthe Petersen Køge 75 Hubert Vorborg Sporvejene 1.052
Gia Rytkønen Cph. Sharks Kay Larsen KBK 1940 1.050
Katja Rytkønen Cph. Sharks H. H. Kofod Cph. Sharks 1.050
Jette Bøgh Søborg BK Erik Nørgaard Søborg BK 1.044
Annigrete Nielsen HBK Preben Seerup MBC 98 1.044
Konny Ploug Team Millennium Allan Krasznai Team Millennium 1.041
Anne Sofie Ardal BK Hook Arne Benche BK Hook 1.039
Susanne Benche BK Hook Tim Redke BK Hook 1.034
Linda Jørgensen KBK 1940 Allan Krasznai Team Millennium 1.030
Bodil Johansen Center Bent Thomasen Center 1.029
Lis Andersen Smut 79 Allan Krasznai Team Millennium 1.022
Katja Rytkønen Cph. Sharks Keld Mortensen Cph. Sharks 1.019
Grace Holm Eagle Kim Andersen Sundby 1.010
Linda Jørgensen KBK 1940 Mogens Matthiessen Sporvejene 1.008
Ulla Agerbæk Fakse Ladeplads Peter Hallgren Fakse Ladeplads 992
Annigrete Nielsen HBK Lars Kjølhede Sundby 989
Grace Holm Eagle Gil Jumawan Eagle 986
Susanne Olesen Cph. Sharks Keld Mortensen Cph. Sharks 986
Lisbeth Tiedjen CKC Torben Nielsen CKC 986
Gurli Lyndgaard Jackpot Kim Andersen Sundby 983
Oda Weltz Søborg BK Hubert Vorborg Sporvejene 982
Konny Ploug Team Millennium Egon Grøndahl Sporvejene 981
Sally Sørensen Eagle Lasse Larsson BK Split 947
Tina Soriano Magic Striker Jerome Soriano Magic Striker 942
Lis Andersen Smut 79 Bjarne Andersen Smut 79 940
Birgit Wriedt PI Tommy Johansen PI 923
Konny Ploug Team Millennium Bjarne Andersen Smut 79 916
Anne Johansen PI Niels Peder Jensen PI 892
Elizabeth Jacolbe Magic Striker Dennis Jacolbe Magic Striker 874
Oda Weltz Søborg BK Erik Nørgaard Søborg BK 830