KØBENHAVNS BOWLING UNION

HOLDENE  TIL  FINALEN
OLD BOYS/GIRLS TURNERINGEN 1999/2000

i Bowl’n’Fun, Sjællandsbroen 1, 2450 København SV.
                               Søndag den 9. april 2000   kl. 9.00.  

OLD BOYS - GIRLS   -   GRAND FINALE - DAMER
Placering Holdnr Navn Klub 1 2 3 4 5 6 Hcp i alt total holdtotal
1 50 Connie Larsen Sporvejene 190 187 195 160 220 201 138 1291
50 Helen Willumsen Sporvejene 179 147 159 179 210 125 999
50 Lisbeth Andersen Sporvejene 179 190 129 135 68 701
50 Doris K. Hansen Sporvejene 187 145 170 87 589 3580
2 26 Emmy G.Petersen HBK 163 134 119 179 133 191 210 1129
26 Annigrete Nielsen HBK 165 169 177 165 157 162 192 1187
26 Tove Larsen HBK 168 165 150 142 171 178 222 1196 3512
3 48 Wiwian Grøngaard Ellipsen 171 133 171 147 148 770
48 Jytte Jensen Ellipsen 162 171 160 155 121 185 954
48 HanneTholstrup Ellipsen 169 155 198 163 166 170 150 1171
48 Anne-Marie Eskilsen Ellipsen 190 144 158 102 594 3489
4 32 Molly Frausing Joker 164 156 167 157 174 155 973
32 Irma Stisen Joker 154 171 172 172 174 164 192 1199
32 Yrsa Schmidt Joker 165 164 136 126 591
32 Johnna Jensen Joker 151 131 150 144 148 724 3487
5 52 Karen Birgitte Olsen Sporvejene 148 148 167 193 123 155 934
52 Conni Buchardt Sporvejene 165 144 142 178 209 170 1008
52 Hanne Vorborg Sporvejene 198 172 197 166 185 153 150 1221
52 Lillian Christiansen Sporvejene 141 95 72 308 3471
6 54 Lise Klitte Partner 143 158 161 142 171 137 186 1098
54 Susanne Benche BK Hook 141 127 134 170 156 144 246 1118
54 Mona Carlsen Partner 186 203 181 167 169 142 186 1234 3450
7 58 Bodil Matiesen Partner 148 215 133 149 112 757
58 Grethe Andersen Partner 156 157 149 157 170 145 934
58 Sylvia Krasznai Sundby 165 166 169 170 171 189 156 1186
58 Dorthe Bierregaard Sundby 129 185 28 342
58 Evt. delt serie 157 21 178 3397
8 72 Maja Hüttel Køge 75 136 190 189 179 138 165 997
72 Annette Petersen Køge 75 145 138 132 129 146 170 860
72 Hanne Krøger Køge 75 135 129 80 344
72 Birthe Petersen Køge 75 138 168 194 180 180 126 162 1148 3349
OLD BOYS - GIRLS   -   GRAND FINALE - HERRER
Placering Holdnr Navn Klub 1 2 3 4 5 6 Hcp i alt total holdtotal
1 19 Aage Kjeldsen HBK 175 189 168 185 156 212 126 1211
19 John E. Hansen HBK 153 205 187 202 224 214 114 1299
19 John Mehlsen HBK 0
19 Gert Gjertsen HBK 207 200 188 214 185 199 108 1301 3811
2 77 Willy Hejlesen Grøndal 192 136 220 156 175 161 150 1190
77 John Thomsen Grøndal 188 191 171 203 248 194 96 1291
77 Benny Andersen Grøndal 182 162 201 153 180 123 150 1151
77 Evald Andersen Grøndal 0 3632
3 71 Gert Jensen Sundby 117 141 168 117 543
71 Allan Krasznai Sundby 138 149 154 182 184 155 962
71 Willy Pedersen Sundby 199 221 164 195 212 232 90 1313
71 Per Ploug Sundby 160 181 150 131 120 742 3560
4 75 Kenneth Christensen Speedy 182 203 195 176 173 105 1034
75 Henning Pedersen Speedy 197 137 195 172 96 797
75 Torben Ellman Speedy 137 144 190 183 80 734
75 Kurt Frederiksen Speedy 182 157 151 169 188 95 942 3507
5 65 Jørgen Porsby FB 196 149 58 403
65 Richard Rasmussen FB 151 176 201 163 150 145 986
65 Laury Poulsen FB 181 155 191 148 133 120 928
65 Flemming Monrad FB 134 162 170 170 150 170 234 1190 3507
5 35 Kaj Andersen Joker 184 159 178 194 208 143 180 1246
35 Redjeb Ayari Joker 172 166 46 384
35 Jørgen Hartvig Joker 146 158 168 63 535
35 Knud Hartvig Joker 165 199 231 158 156 178 72 1159
35 Evt. delt serie 137 22 159 3483
6 7 Willy Hansen OBK 95 164 133 117 203 115 122 210 1064
7 Kjeld Jeppesen OBK 95 156 162 131 147 136 154 318 1204
7 Leo Johansen OBK 95 0
7 Otto Petersen OBK 95 166 202 155 150 174 134 168 1149 3417
7 9 Kurt Korff Politiet IF 183 144 161 157 178 115 938
9 Lars Jürgensen Politiet IF 135 142 50 327
9 Hasse Nykvist Politiet IF 180 180 163 171 156 139 132 1121
9 Alfred Kramer Politiet IF 203 187 170 160 180 115 1015 3401

 

 

Vi ønsker alle held og lykke i finalen, der er præmier til de 4 bedste dame-& herrehold.